• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afet ve Acil Durum Bilgi Kartı Önemlidir

Afet ve Acil Durum Bilgi Kartı Önemlidir

Osmaniye AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, afet ve acil durumlarda küçük çocukların anne, baba veya diğer yakınlarına güvenli şekilde ulaştırılması amacıyla hazırlanan “Afet ve Acil Durum Bilgi Kartları” hakkında bilgi verdi.
Bulut, yaptığı açıklamada, bilgi kartlarının afet ve acil durumlarda çocuk kaçırmaları, kayıp gibi olumsuz olayların önüne geçmek için kullanıldığını belirti.
Bilinçli bir toplum için AFETE HAZIR TÜRKİYE projesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bulut, şunları kaydetti:
“Hazırlanan afet ve acil durum bilgi kartlarında kişinin kimlik bilgileri, adresi, sürekli rahatsızlığı, kullandığı ilaçlar, yakınlarının iletişim bilgileri gibi afet ve acil durumlarda hayati önem taşıyan bilgiler bulunmaktadır. Bu kartlar sadece küçük çocuklara yönelik olmamakla birlikte yetişkinler için de kartlarımız mevcuttur. Özellikle yaşlılar için de bu kartların doldurulması ve her daim yanlarında bulundurmaları afet ve acil durumlarda hem kendileri hem de kurtarma ekipleri açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.” diyerek afet ve acil durum kartlarının önemini vurguladı. Siz de çocuğunuz veya yakınlarınız için Afet ve Acil durum kartı doldurmaya ne dersiniz?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?