• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Osmaniye İşkur’dan Kilim Dokuma Kurslarına Ziyaret

Osmaniye İşkur’dan Kilim Dokuma Kurslarına Ziyaret

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı ve Ellek Kasabasında açılan  “Kilim Dokuma Kurslarını”   ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret kapsamında Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ve Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun kilim dokuma kursiyerleriyle birebir görüşerek kursa ilişkin talep ve önerileri dinledi.

İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Osmaniye merkez ve ilçelerinde bugüne kadar çok sayıda kilim dokuma kursu açtıklarını belirterek bu tür kurslara daha çok ev hanımlarının rağbet ettiğini dile getirdi.

İlerleyen zamanlarda da bu tür kursları açmaya devam edeceklerini belirten İl Müdürü Ahmet Altunkaynak şunları söyledi: “Mesleki eğitim kursları sayesinde kadınlara hem mesleki nitelik kazandırıyor hem de kültürümüzün önemli parçası olan geleneksel dokuma sanatımızı yaşatarak gelecek nesillere aktarılmasına vesile oluyoruz. Teknolojinin başdöndürücü gelişimine rağmen Kilim Dokuma Kursuna ilgi gösteren ev hanımlarımızı tebrik ediyorum. Ev hanımları bu meslekte kendilerini geliştirerek öğrendiklerini kazanca dönüştürebilir ve ev ekonomisine katkı sağlayabilirler.”

Osmaniye İŞKUR yetkilileri kurs ziyaretinden sonra Ellek Belediye Başkanı Recep Soy’u makamında ziyaret ederek İŞKUR hizmetleri hakkında görüş alış verişinde bulundu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?