• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Özkardeş, “Şehitlerimizin Ruhları Şad Mekânları Cennet Olsun”

Özkardeş, “Şehitlerimizin Ruhları Şad Mekânları Cennet Olsun”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş tarafından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı.

TÜMSİAD Osmaniye Şube başkanı Özkardeş Şunları Söyledi, “Bugün Çanakkale Zaferi’nin 103. yılını yaşamanın heyecanı ve aynı zamanda da kutsal değerlerimizi, vatanımızı korumak için canını feda etmekten çekinmeyen şehitlerin anma günü olan “Şehitler Günü ”nü bir kez daha anlamanın onurunu yaşıyoruz.

Özkardeş; Çanakkale de olduğu gibi Bu günde tarih Afrin de tekerrür etmekte, bilmezler ki bu milletin İstiklal Harbi’nde tüm yokluklara, sıkıntılara rağmen elimizdeki cesaret sermayesi ile düşmanı denize döktüğümüzü. Dün olduğu gibi bu günde şer odaklarını Suriye topraklarına gömeceğimizi bilmelerini gerektiğini ifade eden Özkardeş şöyle devam etti;   Çanakkale Türk Milletinin kaderini ve dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Bütün imkânsızlıklara rağmen canını ortaya koyan Türk milleti, tüm dünyaya ÇANAKKALE GEÇİLMEZ gerçeğini kabul ettirmiş ve bağımsızlığına el sürecek hiçbir gücün tehdidine imkân vermemiştir. Kahraman askerlerimizin çabasıyla Türk Milletinin varlığını yeniden ortaya konmuştur.

 

Özkardeş; “Bu çok onurlu zafer, askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük Önder ve Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekun Türk milletinin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancının ve azminin taktik ve dehanın zaferidir. ” Dedi.

Özkardeş, “Bu duygular içerisinde Çanakkale’de 103 yıl önce bütün imkansızlıkları aşarak kanlarıyla, canlarıyla Dünya’ya karşı büyük haklılığımızın son noktasını koyan, bir anlamda tüm dünyaya ders veren ve bizlere bugün, onurumuzla hür yaşamak imkanlarının önünü açan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve varlıklarıyla şeref duyduğumuz şehitlerimizi saygı, rahmet, minnet ve gururla anıyorum. Ruhları şad olsun” Diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?