• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yetim Dayanışma Günleri Başladı

Yetim Dayanışma Günleri Başladı

Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Nadir Sarıcan, Her yıl 1-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Yetim Dayanışma Günleri” nin başladığını belirterek yıl boyunca yetimlere destek olan hayırseverlere teşekkür etti.

Sarıcan yaptığı açıklamada, Bu yıl 6.sı düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri başladı bu vesile ile hamiliğini yaptığımız yetimlerimizin yüzleri biraz daha gülsün diye çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi demek onları mutlu görmek bizler için önem arz ediyor. Osmaniye genelinde 300 civarında yetimimize hayırseverlerin desteği ile hamilik yapıyoruz. Biz biliyoruz ki yetim gülerse dünya güler. Faaliyetine başladığı günden bu yana derneğimiz her anlamda ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalışırken yetimlerimiz bu manada bir adım önde geliyor. Çeşitli STK’larla iş birliği içerisinde yetimlerimize Eğitim, sağlık, kültürel destek, sosyal yardım ve kalkınma projeleri ile yardımlar yaparak hem maddi anlamda hem de manevi anlamda desteğimiz tüm hızıyla devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Şeklinde konuştu.

Suriye’de Esed rejiminin  hapishanelerinde hukuka aykırı şekilde tutulan ve her gün işkence edilen  kadınların seslerini duyurmak için 6 Mart’ta İstanbul’dan yola çıkacak “Kadınlar  İçin Vicdan Konvoyu”na destek vereceklerini belirten Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sarıcan, Vicdan Konvoyuna herkesi bekliyoruz Dedi.

Sarıcan, İlk yıllarda kadına  yönelik saldırıları görüp bu savaşta kadının silah olarak kullanılacağını dünyaya  duyurmak yola çıkacaklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?